Op 4 en 5 maart 2027 vindt de elfde editie van Transformation Digital Art (TDA) plaats, het jaarlijkse internationale symposium van LI-MA over de conservering en het behoud van digitale kunst. Het thema van dit jaar is EMBODIED – Kennis, ervaring, data.
Belichaamde ervaring en immaterieel erfgoed
Digitale en mediakunst zijn vaak sterk afhankelijk van specifieke hardware, software en veranderende technologieën. Wanneer deze verouderen, dreigt niet alleen de technische werking verloren te gaan, maar ook de unieke beleving van het publiek. Het duurzaam behouden van digitale kunst vraagt daarom om meer dan het opslaan van bestanden en apparatuur: beweging, interactie, vaardigheden en de specifieke context waarin een werk wordt ervaren, zijn minstens zo essentieel.
Tijdens TDA 2027 komen kunstenaars, onderzoekers, erfgoedprofessionals en studenten samen om te verkennen hoe belichaamde kennis en menselijke ervaringen gedocumenteerd, overgedragen en behouden kunnen worden. Daarnaast wordt onderzocht welke kansen herinterpretatie en nieuwe presentatievormen bieden wanneer de oorspronkelijke technologie niet meer beschikbaar is. Hiermee slaat het symposium een brug tussen digitale kunst en bredere vraagstukken rondom immaterieel cultureel erfgoed.
Praktische informatie & Early Bird-tickets
Het symposium vindt plaats op 4 en 5 maart 2027 bij LAB111 (Arie Biemondstraat 111, Amsterdam). Speciaal voor wie er vroeg bij wil zijn, is er een beperkt aantal early bird-tickets beschikbaar. Bekijk voor meer informatie en aanmelden de website van LI-MA / Transformation Digital Art 2027.




